THETA HEALING

Theta Healing yöntemi adını beyin dalgalarından esinlenerek almıştır. Kuantum mantığına dayanan yöntemin ana kuralı, “Şahit Olma” işlemidir. Kişi hayatındaki değişikliklerinin farkına vardığında ve nasıl mutlu olduğunda, iyileştiğine şahit olduğunda, bu felsefe de amacına ulaşmış olur. Bilinçaltınızda yaşadıklarınızı, günlük hayata aktarmanızı sağlayacak bu yöntem, istediğiniz ve dilediğiniz gibi yaşamanızı sağlayacaktır. Kendinize zaman ayırmanız gerektiğini savunan düşünce, sorunun kaynağına ve yaratıcının gücüne inanınca her şeyin üstesinden gelebileceğini savunmaktadır.
Theta Healing yönteminde, ilk önce kişinin inançları 4 kademede düzenlenir ve bu düzenleme kinesioloji (kas testi) tekniği ile doğrulanmaktadır. Bu dört kademe; genetik seviye, tarih seviyesi, ruh seviyesi ve çekirdek seviyesi olarak adlandırılır.
Theta hali çok derin bir gevseme anidir. Bu dalga boyunda iken bilinçaltı ile kolayca bağlantıya geçebiliriz ve böylece buradaki inançlarımızı, direkt olarak yükleme ile değiştirebiliriz. Bilinçaltı,  insanı küçük yaşta iken  gelecekte karşılaşabileceği tehlikeleri tanımaya ve onu korumaya yönelik olarak,  olumlu olumsuz  ayırt etmeden yasadığımız her olay ve duyguyu kayıt yapar. Bu  koruma sırasında bazen daha önce oluşturduğu yanlış kayıtları kullanarak insanların  olaylar karşısında aşırı korku, endişe, öfke kızgınlık ve suçluluk hissetmelerine neden olur.
Hayatın denge içinde devam etmesi gerekir. Zihinsel kalıplarımız değişip düzelmediği müddetçe hastalıklar, yapılan tedavilerle geçse de bir süre sonra aynı hastalık tekrar eder veya başka bir hastalık olarak karşımıza çıkar.
Hastalıkların tedavisi sırasında,  bilinçaltımızda kayıtlı olumsuz,  yanlış duyguların, dengeli bir biçimde olumlu duygularla değiştirilmesi yapılır.
 Gücün kaynağı her zaman içinde bulunduğumuz şu andadır. Bu, değişiklikleri yapmaya başlayacağımız andır. Ne denli rahatlatıcı bir düşünce, değil mi? Eski mantıksız ve saçma düşüncelerimizden kurtulmaya başlayabiliriz.
Theta seviyesindeyken bilinçaltınızda ulaşmak istediğiniz hedefinizin gerçekleşmesini durduran negatif inanç çekirdeklerinizi tek tek bulur ve yine sizden izin alarak tek tek tüm inanç düzeylerinizden çıkarır ve boşalan tüm yerlere de pozitif inançları yerleştirir (bu inançlar atalarınızdan, genetik düzeyinizden, anne rahminde geçirdiğiniz dönemden, bebeklik ve çocukluk döneminden bilinçli ve bilinçsizce kaydettiğiniz bilgi ve deneyimlerdir). Yeni yerleşen inançlarınızın kalıcı olması, hayatınıza kolay adapte olması ve hedeflerinizi kendinize kolaylıkla çekebilmeniz için aynı inançlar pozitif his olarak da tüm inanç seviyelerinize yerleştirilir.
 Theta terapisinin en büyük özelliklerinden birisi yüklemeler yapılır yapılmaz beklemeden kullanılmaya başlamasıdır

 Theta Healing’in Farkı Nedir ?

Benzer tüm tekniklerde olumlama tekniği vardır. Olumlama yaptığınızda pozitif bir şeyi birkaç defa daha söylediğinizde etkisi oluyor. Theta da yaptığımız şey ise kök inanca ulaşıp onu çıkartıp daha verimli bir zemine koymak oluyor. Olumlamaları 21 gün her gün uygulamak yerine bunları tek bir kere de his olarak kendinize yükleyebilirsiniz.
Whatsapp'tan Ulaşın
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabiliriz?